Polícia vyzýva na opatrnosť cez novembrové sviatky

  |  920 |  0
Polícia vyzýva na opatrnosť cez novembrové sviatky

Ako každý rok, aj v tomto sa počas dušičkového obdobia  očakáva zvýšený nápor v cestnej premávke. Polícia prijala opatrenia na ich bezproblémové zvládnutie. Dopravní policajti podľa potreby riadia a usmerňujú  premávku na príjazdových cestách k cintorínom a na parkoviskách, a to až do 2. novembra.

Dohľad zvýšili aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch.

Buďte opatrní!

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť, predvídavosť a ohľaduplnosť. Vodiči, rešpektujte práva chodcov a cyklistov, najmä na priechodoch pre chodcov,  a prispôsobte jazdu poveternostným podmienkam. Počas minuloročných dušičkových dní /30. 10. - 3. 11. 2015/ došlo na cestách k 211 dopravným nehodám, pri ktorých zahynulo 6 osôb, ťažko sa zranilo 13 osôb a 85 osôb sa zranilo ľahko.

Na cintorínoch a miestach s množstvom osôb

V týchto dňoch sú posilnené aj hliadky poriadkovej polície, ktoré  budú strážiť verejný poriadok a posvietia si na zlodejov najmä v okolí cintorínov.

Rovnako ostražitý však treba byť aj v hromadných dopravných prostriedkoch.  Ani na staniciach a počas cesty nezabúdajte na osobné veci. Aj počas krátkeho zdriemnutia alebo návštevy toalety sa môže kufor alebo bunda ocitnúť v rukách zlodejov.

Zlodeji vo všetkých prípadoch využívajú nepozornosť, neprehľadnosť situácie a preplnenú dopravu.   

Krádežiam preto predchádzajme a veci majme stále pod dozorom. Najúčinnejšou prevenciou je nedať zlodejom príležitosť.

Ak spozorujete osoby, ktoré sa správajú podozrivo, upozornite na ne hliadky polície dohliadajúce na dopravu a bezpečnosť v blízkosti cintorínov. Prípadne kontaktujte políciu na číslach 158 alebo 112.

     Naše odporúčania:

  • Pamätajte na dostatočnú časovú rezervu, aby ste všetko stihli bez stresu.
  • Pri jazde autom buďte opatrní a ohľaduplní, predvídajte.
  • Zviditeľnite sa reflexnými prvkami a farebným oblečením.
  • Riaďte sa pokynmi policajtov.
  • Nedajte šancu zlodejom, nič si nenechávajte v aute či bez dozoru na cintoríne alebo v kostole - zlodejovi stačí moment nepozornsoti a kabelka zmení majiteľa.
  • Nenoste so sebou veľkú hotovosť a plaťte radšej kartou.
  • Ak ste sa stali obeťou zlodejov, okamžite kontaktujte políciu.
Zdroj: Tlačová správa MV SRKomentáre