Vodič zavadzal prechodu sanitky - dostal odmenu

  |  810 |  0
Vodič zavadzal prechodu sanitky - dostal odmenu

Slovenský internet obletelo video zo začiatku nového roka. Zachytáva ako vodič v bratislavskej Dúbravke zavadzia plynulému prechodu sanitky, ktorá mala zapnutú zvukovú a svetelnú signalizáciu. Vodič sanitky stratil nervy a cez megafón na adresu vodiča zahlásil pár štipľavých slov, kvôli ktorým sa stal hitom internetu ale aj tŕňom v oku niektorých jedincov.

Slovenské médiá začali hneď o tomto videu ako o "brutálnom" a neprípustnom. Ale stačí len zamyslenie, ktoré je adresované hlavne mnohým novinárom, či by tak písali, keby sanitka prevážala ich blízkeho. Nejednému vodičovi na cestách prasknu nervy, no mnohokrát to dávajú najavo len v kabíne svojho auta. Vodič sanitky, ktorý bol však blokovaný to vodičovi naservíroval rovno cez megafón. A tu sa ozývajú aj jeho nadriadení.

"Slovník vodiča ambulancie tak ako ho zachytáva videozáznam je neprípustný a neprijateľný. Išlo o skratovú reakciu vo vypätej situácii, kedy na ceste za pacientom a jeho záchrane rozhodujúc často minúty a sekundy, a včasný príchod sanitky často závisí od ohľaduplnosti a tolerancii ostatných účastníkov dopravy," povedala pre portál topky.sk hovorkyňa Záchrannej zdravotnej služby Bratislava Vladimíra Döményová.

Dúfajme, že ide len o diplomatickú mediálnu odpoveď pre dobiedzajúcich novinárov a vodičovi sanitky nehrozí žiadny postih.

Aký máte názor na túto situáciu? Možte nám napísať do komentárov.
Komentáre